nase-skola

Naše mateřská škola byla postavena v roce 1968. Její budova stojí na návsi uprostřed obce obklopená zahradou. Do této jednotřídní mateřské školy chodilo 28 dětí. V posledních letech jsme nemohli uspokojit všechny zájemce o předškolní vzdělávání a tak v roce 2017 došlo k rozsáhlé rekonstrukci školy, díky které se kapacita školy navýšila na 40 dětí.

Máme dvě třídy, červenou pro mladší děti a zelenou pro děti starší a předškoláky. Vzniklo zázemí pro provozní a pedagogické pracovnice, zvětšila se školní kuchyně a má nové vybavení. Škola má venkovní terasu pro děti.

O děti se starají tři pedagogické pracovnice, ředitelka a dvě učitelky. Z provozních zaměstnanců je to školnice, vedoucí školní jídelny a kuchařka.

Pro naše děti pořádáme mnoho aktivit, výletů, navštěvujeme kulturní akce, spolupracujeme s MŠ Trhové Sviny, nejstarší děti navštěvují keramickou dílnu v Trhových Svinech. Pořádáme akce společně s rodiči. Naše mateřská škola je otevřena všem.

eu

Mateřská škola Slavče, příspěvková organizace se zapojila do výzvy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, řídicího orgánu operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.